E.dienynas

Prisijunk prie Mūsų

facebook like box joomla

Paminėta Lietuvos Laisvės gynėjų diena

Sausio 13 dieną Atminimo, tikėjimo laisve, bendrumo ugnimi, pasklidusia nuo žvakučių mokyklos languose ankstų rytą bei laužo stadione dienos metu, paminėta Lietuvos Laisvės gynėjų diena ir pagerbtas jų atminimas.

FotoJetsaus13 2022

Saulėgrįžos ratu

6b klasės mokiniai dalyvavo Panevėžio kraštotyros muziejuje vykusioje edukacinėje programoje ,,Saulėgrįžos ratu. Kalėdos“. Čia aptarė žiemos švenčių – Kūčių, Kalėdų, Advento papročius ir tradicijas, pasidalino patirtimi, kaip jų laikomasi šeimose. Išbandė šventinės nakties burtus, pasigamino kalėdinį žaisliuką. Mokinius lydėjo klasės auklėtoja Daiva Vildzevičienė.

FotoJet2022n

Švenčių laukime

Kad didžiųjų metų švenčių laukti būtų smagiau ir jaukiau, mokiniai  su mokytojais įsijungė į įvairias kūrybines veiklas. Mokykla pasipuošė įvairiaspalviais švenčių atributais.

FotoJet2021 sventes

Susitikimas su Lietuvos kariais

6b klasės mokiniai susitiko su Lietuvos kariais. Išklausę pasakojimą apie karių kasdienybę, šeštokai turėjo galimybę pasimatuoti kario šalmą, pakelti kuprinę bei ginklą,  išbandyti save kariškoje estafetėje. Mokinius palaikė mokytoja Daiva Vildzevičienė.

FotoJet12 kariai

Ugdymas kitose erdvėse

Progimnazijos ketvirtokai lankėsi PRC „RoboLabas“, kur dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos pamokoje. Programos metu mokiniai mokėsi reikšti savo kūrybiškumą ir bendradarbiavimą. Žaisdami, lenktyniaudami ugdė socialinius, emocinius ir pažintinius gebėjimus.

FotoJet1212

Apsilankę Robotikos centre, mokiniai susipažino su konstravimo ir programavimo pradžiamoksliu, lavino technologinį kūrybiškumą, pritaikė ir sustiprino mokykloje įgytas projektinės veiklos žinias.

Pasekmės, galinčios kilti nesaugiai naudojant pirotechnikos priemones

Kiekvienais metais gruodžio - sausio mėnesiais policijos įstaigos vykdo prevencines priemones, kuriomis siekiama užtikrinti tinkamą civilinių pirotechnikos priemonių apyvartą ir užkardyti pažeidimus, susijusius su civilinės paskirties pirotechnikos priemonių naudojimu, disponavimu ar prekyba. Tokių priemonių metu kasmet yra surašoma nemažai administracinių nusižengimų protokolų.

fireworks g7b7f57e97 1280

Atsižvelgiant į pirotechnikos priemonių pavojingumo laipsnį, nustatytą įstatymuose, pirotechnikos priemones įsigyti draudžiama vaikams iki 14 metų, o kai kurias pirotechnikos priemones – nuo 16 ar 18 metų. Yra tokių pirotechnikos priemonių, kurias naudoti ir įsigyti gali tik profesionalūs pirotechnikai.

Skaityti daugiau

Svajonės ir ilgesys vėlų rudenį

Kiekvieną lapkritį, trumpėjant dienai ir atslenkat slegiančiai pilkumai, Šiaurės ir Baltijos šalių skaitytojai  pakviečiami  į tradicinę Šiaurės šalių literatūros savaitę. Šių metų savaitės  tema ,,Svajonės ir ilgesys“. Ji skirta Alandų salų autonomijos 100-mečiui. Mūsų 2-okai, 4-okai ir 6-okai taip pat aktyviai įsijungė į šį renginį. Mokiniai neakivaizdžiai keliavo į Alandų salas, sužinojo, kas yra ir kaip atsiranda perlai,  kas dar slypi vandenyno dugne. Skaitė ištrauką iš Alandų rašytojos K. Erlandsson knygos ,,Perlų ieškotoja“ bei atliko kūrybinius darbus pamatytos ir išgirstos informacijos motyvais.

FotoJet1123

Mokinių darbų parodą galima aplankyti mokyklos bibliotekoje. Ačiū mokytojoms  R. Vaicekauskienei, V. Gorienei, J. Žemgulienei, palaikiusioms ir motyvavusioms mokinius.

Bibliotekininkė A. Vinslauskaitė

Patyriminis mokymasis

Ketvirtokai pagal integruotą ugdymosi programą spalio mėnesį mokėsi apie vandenį. Mažųjų laboratorijoje mokykloje atliko bandymus su vandeniu. Įtvirtinant žinias, dalyvavo Gamtos mokykloje organizuotoje patyriminėje edukacinėje programoje apie vandenį.  Apibendrinant temą, vyko į UAB „Aukštaitijos vandenys“ nuotekų valyklą, kurioje sužinojo  apie miesto vandentiekį ir nuotekas.

FotoJet21auk